Kısaca nedir bu E-Ticaret?

Kısaca nedir bu E-Ticaret?

“E-ticaret son dönemlerin en popüler mesleklerinden biri haline geldi ve birçok kişi e-ticaret nedir ve nasıl yapılır sorularına yanıt arıyor. E-ticaret’in gelişen hacmi her gün binlerce kişinin e-ticaret hakkında araştırmalar yapmasında ve internetten satış yapan kişi sayısının artmasında etkili oldu.”

E-ticaret’in gelir getiren bir mesleğe dönüşmesi ve her geçen gün büyümeye devam etmesi ev hanımları, öğrenciler ve alternatif gelir elde etmek isteyen kişilerin bu sektörde faaliyet göstermesini beraberinde getirdi.

Evden satış yapmak isteyen kişilere bilgi vermek için hazırladığım bu yazıda kısaca E-ticaret nedir konusu hakkında sizlere bilgi vericem. Siz de bu yazıyı inceleyerek e-ticaret nedir sorunuza yanıt bulabilir ve internetten ürün satışı yapmaya başlayabilirsiniz.


E-Ticaret Nedir?

“E-ticaret, mal ve/veya hizmetlerin internet üzerinden satın alınmasıdır. Özellikle günümüzde kişi veya kuruluşların web siteleri üzerine sanal mağazalar veya sanal alışveriş merkezlerini eklettiğini, eklediğini görebilirsiniz. Bir e-ticaret sitesinden bilgisayar teknolojisi veya elektronik iletişim kanallarını kullanarak kolayca alışveriş yapabilirsiniz. Bunlara örnek olarka Elektronik Fon Transfer (EFT), Havale, Sanal Pos, Faks cihazlarını verebiliriz. E-Ticaret 1997’den bu yana hayatımızı kolaylaştırmış ve gün geçtikçe daha da gelişmiş, kişi ve kurumları kendine çekmeye başlamıştır. E-ticaret, bilgi, ürün veya hizmet satın alma ve satma faaliyetinin bilgisayar ağları kanalıyla gerçekleştirilmesinin yanı sıra; sunulan bilgi, ürün veya hizmet için talep yaratmak (pazarlama), müşteri desteği vermek(satışın bütün evrelerinde) ve de ticari kurumlar ve müşterileri arasındaki ticari ve lojistik iletişimi yine küresel bilgisayar ağları kanalıyla sağlamaktır. Bunun yanında firmanın yönetimini kolaylaştırıcı bilgileri de sağlamaktır. Elektronik Ticaret, İnternet üzerinde sunulan bilgi, ürün ve hizmetlere hemen hemen dünyanın her yerinden anında ve rahatlıkla erişim imkanı sağlamaktadır.”

İlgili Yazılar
Cevap bırakın

Your email address will not be published.Gerekli alanlar işaretlendi *